SFerakon 2012

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1588 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

SFerakon 2012

Post Postao/la grof »

Eto ga, idemo i na SFerakon. Ne u obimu kakav je bio DDI, ali - idemo!

Na štandu mislimo staviti letke i davati infoe o Igranje.og-u. Donijeti ću monitor i stari lap, pa neka se vrte slike s DDI-a

U igraonici imamo rezervirana dva stola.

Na jednom (koji bi bio moderiran) vrtili bi Entry igre tipa TtR, Galaxy Trucker, Robo Rally (ak ga CM bude imal) i tak, a drugi stol bu slobodan za jače naslove, pa ćemo i te jače dofurati i igrači će se moći sami poslužitit, ali će morati sami i igrati.

Uglavnom bi bili tamo subotu i nedjelju, kako će netko od nas moći biti tamo, a točna vremena ćemo objaviti na portalu na same dane SFerakona, tako da ne zeznemo ljude koji nas inače prate...)

Prijedlozi, počnite padati! :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la mado »

Ja još ne znam hoću li moći biti tamo.
Od tematskih igara (SF i fantasy), prikladnu za tako nešto također nemam. Race for the Galaxy je SF igra, ali ju treba odigrati nekoliko puta, pa nije prigladna za početnike. Lord of the Rings Card Game je dobra kartaška fantasy igra, ali isto nije dobra za početnike. Možemo ih donijeti radi predstavljanja, tj. vizualnog dojma.
U Prostoru imamo Star Wars: Queens Gambit koja je navodno odlična SF igra za 2 igrača, ali ju ne znam igrati. Može isto radi vizualnog dojma.

Koje su dobre SF i fantasy igre za početnike? Možda Lord of the Rings board game? U Prostoru imamo izdanje iz 2000-te.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1588 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la grof »

Gle, ako netko misli na drugom stolu zaigrati i igrati tijekom dana TI, dapače. Može dobiti i amen od nas dok mi nismo tamo da igra na našim stolovima. JEdino što će svi oni morati platiti za upad na SFerakon.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1588 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la grof »

Evo, tu su nas već najavili:
http://sferakon.org/program/igraonice/
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la Izitpajn »

Samo da napomenem da ću ja tamo biti non-stop (i zbilja MISLIM non-stop) ali ću imati određen broj drugih obaveza pa sigurno neću biti na raspolaganju... non-stop...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1588 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la grof »

Izitpajn je napisao/la:Samo da napomenem da ću ja tamo biti non-stop (i zbilja MISLIM non-stop) ali ću imati određen broj drugih obaveza pa sigurno neću biti na raspolaganju... non-stop...
Pa, ako želiš pripomoći u igraonici i samome igranju, bit ćemo ti zahvalni za svaku minutu, i tako ne mislimo imati neki striktni program, nego više onak nonšalantno. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la mado »

I kako je na Sferakonu? Kaj se igrate? Kako ljudi reagiraju na igre? Koje su najpopularnije?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1588 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la:I kako je na Sferakonu? Kaj se igrate? Kako ljudi reagiraju na igre? Koje su najpopularnije?
Smallworld, Blue Moon, Dixit (opet dobro prolazi), Confusion, Dominion... ima svega.
Ljudi se igraju, ostali gledaju, pa obilaze, pa pitaju, pa zaigraju.

Uglavnom, to izgleda ovako :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
PPrincess
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 03 lis 2011, 20:04
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la PPrincess »

prošle godine je bila veća gužva, nije se mogla naći stolica...
vjerojatno je ove godine manje ljudi zbog veće cijene ulaznica, a i ovaj put su pričali da je u 11 zatvaranje prostora, a inače ekipa zna igrati cijelu noć...
Avatar
Tenkazu
Reactions:
Postovi: 139
Pridružen/a: 21 lip 2011, 14:28
Lokacija: Zg
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: SFerakon 2012

Post Postao/la Tenkazu »

Ove godine je bilo 1300 ljudi - više nego prijašnjih godina.
Hida Kuon, Crab Clan Champion
November 2000 - October 2009
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”