Što je dobroga za 2 igrača ?

Pitanja vezana uz društvene igre
zoran123456
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la zoran123456 »

Dakle za dvoje igrača, s time da bi igra trebala biti jednostavnija, naime jedan od igrača ima 59 godina i nema nikakvu volju učiti engleski jezik i čitati pravila od 200 stranica :)
Ovaj drugi koji ovo piše ima jedva 29 i još uvijek može baratati s engleskim (how yes no!), međutim niti on nema volje previše učiti pravila.

Neko vrijeme smo igrali Monopoly i Memory, međutim monopoly je s 2 igrača dosadan a i predugo traje. Memory nažalost više nemamo, a jedini koji se može nabaviti je onaj odvratni hello kitty ili barbie. Imali smo prije genijalni memory s ozbiljnim pločicama, predivno dizajniranim (životinje, ptice, drveće, ...)

No da se vratim na temu.
Što bi vi meni dakle preporučili da je super za odigrati za 2 igrača ? I da se može nabaviti u Hrvatskoj ?

Hvala.
Avatar
Vicko
Reactions:
Postovi: 549
Pridružen/a: 06 tra 2012, 23:30
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 312 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la Vicko »

Možda da isprobate Jamb? Sve što trebate je 5 kockica i papiriće na koje bilježite rezultate (koji se mogu i isprintati). Samu igru vjerojatno možete kupiti na dosta mjesta. Viđao sam je u Kauflandu i Mulleru za nekih 25 kn (5 kockica i jedan ili više blokova za bilježenje rezultata)
Avatar
sonjecka
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 03 lip 2012, 21:56
Lokacija: Split
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la sonjecka »

Keltis karte 50kn interšpar,
za probu putni Catan 39kn u mulleru
glavnu igru Carcassonne 120 kn muller,pa ako vam se svidi lagano dopunjavajte za 80 kn ekspanzije, uzasno su jednostavna pravila, a imate i prijevode tu na igranje.org
Cujem da Qwirkle nije losh,mogla bi ga i ja kupit dok je na posputu u mullera na 150 kn.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8444
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1586 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la grof »

euro igre u pravilu imaju do nekakvih 6-12 stranica pravila. Treba uzeti nešto što je jezično neutralno. K2 je zgodan (igrao sam ga ove godine sa ženom na moru više puta i vrlo je OK u 2. igrača), onda čak i ovaj Dog je OK (pametna varijacija Čovječe ne ljuti se-a ali s kartama), Carcassonne je mrak (slaganje po sistemu domina uz još dodatne akcije i zanimacije). Tu su ingenious i Qwirkle Za K2, Ingenious, Qwirkle i Carcassonne imamo i hrvatska pravila ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8444
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1586 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la grof »

sonjecka je napisao/la: Cujem da Qwirkle nije losh,mogla bi ga i ja kupit dok je na posputu u mullera na 150 kn.
Qwirkle je zgodan iako je meni Ingenious bolji, a oboje su apstraktne slagalice ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sonjecka
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 03 lip 2012, 21:56
Lokacija: Split
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la sonjecka »

Einfach Genial jel to Ingenious? GLedala sam u Mullera i jedno i drugo. Samo Genialu nije pala cijena jer je nedavno stavljen na police. :/
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8444
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1586 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la grof »

sonjecka je napisao/la:Einfach Genial jel to Ingenious? GLedala sam u Mullera i jedno i drugo. Samo Genialu nije pala cijena jer je nedavno stavljen na police. :/
Je, to je to! Reiner Knizia ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la thegrey »

Ubongo je odličan i jeftin. Ima u Mulleru nekoliko verzija. Za probu se moze uzeti ona putna koja kosta nekih 39kn. Na tragu je memorya, vrednuje kreativnost i brze reakcije.

Slazem se s Vickom za Jamb, a ako idemo u malo modernije društvene igre, tu je Airships... prepoznati će se osnovna mehanika s bacanjem kocaka, no Airships ipak imaju nekakvu temu te malo drugačije mehanizme.

Pecking Order - odlična, lagana i turbo brza igra za 2 igrača - glavne mehanike su dedukcije / blefiranje. Pravila su vrlo vrlo vrlo jednostavna.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la mado »

Stone Age je dobar u dvoje, nema teksta na pravilima, ima hrvatska pravila.
Isto tako i Lost Cities, te Saint Petersburg.

Pravila za skinuti u PDF-u su tu: ttp://igranje.hr/pravila-igara/moderne-igre-pravila
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Što je dobroga za 2 igrača ?

Post Postao/la miljenko »

+1 za Kniziae Einfach Genial (Ingenious) i Lost Cities obje igre imaju minimalna pravila doslovno jedan A4 papir i prilicno su zabavne.

Einfach Genial je poprivlican brain burner, zato je i dobio MENSA igru godine, utjecaj srece je prilicno mali. Dok su Lost Cities lagana, jednostavna, opustajuca igra kartama. Uvjetno mozemo reci da je slicna pasijansu, koji slazu dvoje ljudi i natjecu se tko ce na kraju imati vise bodova. Sreca ima veliki utjecaj i ne pobjedjuje uvijek bolji igrac... Ali je jako zabavna igra. Trajanje obje igre je 10tak minuta.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”